Provoz na Jižní spojce v Praze omezí výstavba protihlukové stěny

Doprava | 15. 03. 2019

Pražská technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 18. března stavbu protihlukové stěny na Jižní spojce v Krči. Kvůli výstavbě bude omezena doprava, a to až do letošního 30. října. ČTK to sdělila mluvčí TSK Barbora Lišková. Rovněž v pondělí 18. března zahájí Pražská vodohospodářská společnost (PVS) obnovu vodovodního řadu ve Vršovické ulici v Praze 10. Již od neděle 17. března bude vždy v noci omezen průjezd pod podjezdem v ulici U Vršovického hřbitova.

 
Výstavba 600 metrů dlouhé protihlukové stěny na Jižní spojce se týká úseku ve směru k Barrandovskému mostu, a to od nájezdu z ulice Budějovická, potažmo Michelská ke sjezdu do ulice V Podzámčí a Na Strži. Při výstavbě stěny bude zároveň přeloženo vodovodní potrubí a plynovod.

Doprava bude omezena v jízdním pruhu na Jižní spojce. V ulici V Podzámčí bude doprava řízena semaforem a řidiči budou muset jezdit kyvadlově. Částečné omezen bude provoz nájezdové rampy, která bude na čas i uzavřena a jako objízdná trasa bude sloužit ulice V Podzámčí, která již bude bez omezení.

V případě omezení ve Vršovicích bude nejdříve od 18. do 31. března uzavřen jízdní pás na Vršovické mezi Moskevskou a Minskou ve směru do centra. Následně, a to od 1. dubna do 5. května, bude ve zmíněném úseku Vršovická zcela uzavřena. stejně jako v další své části mezi ulicemi Na louži a Moskevská ve směru z centra.

Noční uzavírky podjezdu pod železniční tratí na komunikaci U Vršovického hřbitova se budou konat do 22. března a uzavírka bude platit vždy od 21:00 do 05:00. Důvodem je pokračující rekonstrukce železničního mostu v rámci rekonstrukce traťového úseku Praha-Hostivař a hlavní nádraží. V době uzavírek povede objízdná trasa pro auta po Vršovické a Moskevské. Autobusové linky číslo 135, 136, 150, 213 a 913 pojedou po náhradních trasách.
Zdroj: ČTK