Představenstvo ČD bude pokračovat dalších pět let beze změn

Lidské zdroje | 20. 09. 2019

Vedení nákladního dopravce ČD Cargo bude pokračovat dalších pět let. O prodloužení smluv jeho členům včetně šéfa podniku Ivana Bednárika rozhodlo představenstvo Českých drah, které jsou mateřskou firmou společnosti. Upozornily na to lidovky.cz, ČTK to následně potvrdil mluvčí Českých drah Radek Joklík. ČD Cargo je v posledních letech nejvýdělečnějším podnikem skupiny státního dopravce.


Nové pětileté smlouvy manažerů ČD Cargo začnou platit od listopadu letošního roku. Vedle Bednárika jsou v představenstvu nákladního dopravce ještě Bohumil Rampula, který má na starosti úsek obchodu, a Zdeněk Škvařil, jenž je zodpovědný za provoz. Bednárik je v čele představenstva společnosti od listopadu 2014.

ČD Cargo jako dceřiná firma Českých drah zajišťuje nákladní dopravu. V pololetí firma zaznamenala zisk 270 milionů korun. Jde o meziroční pokles asi o 20 procent. K poklesu podle podniku přispěly zejména vyšší ceny energie, růst nákladů a investice. Společnost přepravila celkem 33,4 milionu tun materiálu. Podle firmy si dopravce drží zhruba 60procentní podíl na českém trhu.
 
Zdroj: ČTK