Pomohli uklidit Česko. Díky zaměstnancům DB Schenker je Králův Háj v Liberci lehčí o tunu odpadků

Logistika | 13. 04. 2018

Zaměstnanci liberecké pobočky DB Schenker se zúčastnili celorepublikové akce Ukliďme Česko. V lesoparku Králův Háj během dopoledne posbírali spolu s dalšími účastníky více než tunu odpadků. S uklízením pomáhaly také děti.

Čtyřicet dobrovolníků, kteří se v sobotu zúčastnili akce Ukliďme Králův Háj, společně nasbírali 1100 kilogramů odpadu v okolí liberecké přehrady Starý Harcov, která je oblíbeným místem pro sportovní a rekreační aktivity Liberečanů. Společnost DB Schenker reprezentovalo 21 účastníků včetně dětí, které se rády zapojily do akce společně s rodiči. Stovky kilogramů posbíraného odpadu doplňovaly i velmi kuriózní úlovky. Nechyběl starý gauč, palubní deska automobilu nebo monitor. Tuto ekologickou akci připravila v rámci projektu Ukliďme Česko místní nezisková organizace za podpory libereckého magistrátu, který se postaral o svoz a likvidaci posbíraného odpadu.

„Projektu Ukliďme Česko se účastníme již několik let. Ekologie je nedílnou součástí fungování naší firmy. Jsem rád, že to byli zaměstnanci, kdo přišel s nápadem spojit síly a společně pomoci s úklidem v Liberci. O nezbytnosti podobných akcí svědčí i výsledek. Tuna odpadu hovoří sama za sebe,“ říká ředitel společnosti Tomáš Holomoucký, který se k úklidu rovněž přidal.

V celé České republice se do akce zapojilo téměř osmdesát tisíc lidí, kteří shromáždili více než tisíc tun odpadu. Dobrovolníci uklízí Česko již od roku 1992.