Pardubice mají stavební povolení na silnici v průmyslové zóně

Doprava | 07. 02. 2019

Pardubice mají po několika letech příprav stavební povolení pro opravu rozbité silnice v průmyslové zóně v Černé za Bory. Nyní se na opravu komunikace za 80 milionů korun pokusí získat dotace. ČTK to řekl náměstek primátora Petr Kvaš (ODS).

 
Dělnická ulice není hlavní komunikací, která vede průmyslovou zónou, ale sídlí kolem ní desítky firem. Denně tam zajíždí množství aut. Silnice je už velmi zdevastovaná. Dopravní podnik v minulosti v ulici omezil provoz autobusů, aby si neničil na výmolech vozy.

Městu se již podařilo vykoupit všechny pozemky, proto mohlo získat stavební povolení. Náklady 80 milionů korun by z větší části radnice ráda zaplatila z dotací.

"Opravovat silnici bez dotačních titulů nechceme, nemá tak velkou prioritu, byť je ve velmi špatném stavu. Zástupci ministerstva průmyslu nám sdělili, že nějaká možnost získat dotační peníze tu je," řekl Kvaš.

V roce 2017 vznikla i petice, aby město opravu silnice zajistilo. Vedou přes ní také nepoužívané a nefunkční železniční přejezdy. Nadměrným provozem je zničená rovněž blízká Holandská ulice ve stejné průmyslové zóně. V přípravě na zahájení stavby je ovšem pozadu, dodal Kvaš.

Silnic, které jsou zničené kvůli průmyslovým zónám, je ve městě víc. "V Pardubicích jsou celkem tři průmyslové zóny, jedna je v Černé za Bory, druhá v Semtíně a třetí ve Starých Čívicích. Všechny se v průběhu uplynulých desetiletí poměrně živelně rozvíjely a počítají i s dalším růstem. My teď až následně řešíme stav silnic, které k nim vedou," řekl krajský radní Michal Kortyš (ODS).
Zdroj: ČTK