Oprava Výškovických mostů omezí v Ostravě dopravu v Rudné ulici

Doprava | 20. 09. 2019

Kvůli pokračující výstavbě východní strany Výškovických mostů v Ostravě-Zábřehu bude na několik dnů výrazně omezena doprava v Rudné ulici, která vede z Havířova přes Ostravu na Opavu a je v krajském městě jednou z nejvytíženějších silnic. Vždy polovina silnice bude uzavřena a vozidla budou jezdit v jednom pruhu. ČTK to známila mluvčí krajského úřadu Nikola Birklenová.
 

Stavbaři budou osazovat nosníky silničního a tramvajového mostu. Doprava bude omezena od sobotních 05:00 do pondělních 21:00. "Kvůli bezpečnosti silničního provozu bude Rudná uzavřena vždy pod tou částí mostů, kde se bude pracovat. Auta budou jezdit v 'bezpečném' pruhu v protisměru," uvedla Birklenová.

Dopravní komplikace se očekávají zejména v pondělí. Situaci komplikuje i to, že kvůli rekonstrukci je omezena doprava i v Opavské ulici, druhé frekventované dopravní tepně spojující západní a východní část města.

"Práce jsou naplánovány na víkend, kdy není tak hustý provoz. Trochu se obávám pondělního náporu, ale nešlo to udělat jinak. Prosím proto řidiče, aby se první pracovní den v týdnu obrnili trpělivostí, byli ohleduplní a opatrní. A pokud to bude jen trochu možné, aby zvolili jinou trasu," uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro dopravu Jakub Unucka (ODS).

V sobotu bude do protisměru převeden jízdní pruh Rudné ve směru na Opavu. V neděli kolem poledne se práce na mostech prohodí a do protisměru bude převeden jízdní pruh ve směru na Havířov.

Rekonstrukce Výškovické ulice a přilehlých mostů patří mezi největší dopravní stavby Moravskoslezského kraje. "Je to velmi náročná, složitá a také velmi drahá stavba. Náklady na ni přesáhnou 330 milionů korun," uvedl hejtmanův náměstek pro finance Jaroslav Kania (ANO). Vzhledem ke kritickému stavu mostů podle něj opravu nešlo odkládat.

"Výsledek ale bude stát za to. Po skončení stavby povede zrekonstruovaný, téměř půlkilometrový úsek Výškovické ulice po šesti nových mostech namísto původních čtyř, které musely být zdemolovány. Nové mosty budou sloužit také cyklistům, jejich součástí totiž bude i cyklostezka," uvedl Kania.
Zdroj: ČTK