Oprava nádraží ve Zdicích na Berounsku stála 8,8 milionu

Doprava | 12. 02. 2018

Správa železniční dopravní cesty dokončila rekonstrukci nádraží ve Zdicích na Berounsku. Modernizace začala v srpnu a skončila letos v lednu, náklady se vyšplhaly na téměř 8,8 milionu korun. ČTK o tom informovala mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

Budova osobního nádraží ve Zdicích získala nový vnější plášť a okna, zmodernizovány byly také zabezpečovací prvky. „Součástí prací byla také úprava vstupů do objektu, nová je střešní krytina u všech přístavků. Opravy se dočkala i čekárna pro cestující, nový je venkovní i vnitřní mobiliář," řekl generální ředitel SŽDC Pavel Surý. Rekonstrukce se dočkaly také veřejné toalety.

Na trati mezi Prahou a Plzní jsou Zdice na území středních Čech již druhým opraveným nádražím. První nádraží bylo opravené v Zadní Třebani. Ještě letos se opraví staniční budova v Karlštejně, na příští rok se pak chystá oprava nádražní budovy v sousedních Hořovicích a zahájení rozsáhlé rekonstrukce berounského nádraží, u kterého se aktuálně dokončuje potřebná dokumentace pro stavební řízení.

SŽDC opravuje nádraží v celém kraji, v loni například v Dobříši, Rakovníku či Kostomlatech nad Labem. Letos má v plánu dokončit opravu výpravní budovy v železniční stanici Kutná Hora město, Příbram a zahájena bude oprava v Kolíně. Po roce 2020 by pak měly podle plánu začít velké rekonstrukce kralupského, nymburského a mladoboleslavského nádraží. U každého z těchto tří nádraží se budou plánované investice pohybovat v řádech desítek milionů korun.

Zdroj: ČTK