Oprava historického mostu ve Slaném skončí v druhé polovině října

Doprava | 21. 09. 2018

Oprava historického mostu přes železniční trať ve Slaném na Kladensku skončí ve druhé polovině října. Most potřeboval generální opravu kvůli špatnému technickému stavu. Původně mělo být hotovo ještě v létě, ale kvůli zpoždění přeložky elektrických sítí se práce o několik týdnů protáhnou, řekla ČTK mluvčí slánské radnice Markéta Růtová.

Oprava mostu, do jehož konstrukce zatékalo, začala na jaře a až do srpna pokračovala podle harmonogramu. „Důvodem přerušení stavebních prací na rekonstrukci mostu je klíčová realizace přeložky elektrické energie společnosti ČEZ," uvedla mluvčí. Ukončení stavebních prací je nově naplánováno do 20. října. Celkem bude oprava stát asi deset milionů korun, část město zaplatí z dotace Státního fondu dopravní infrastruktury.

Součástí prací je například - kromě kompletního snesení mostního svršku - rozebrání čelní zdi a křídel mostu, jejich přezdění a také zajištění hydroizolací, aby se zabránilo opětovnému zatékání do mostní konstrukce. Most bude mít nový povrch i zábradlí.

Zdroj: ČTK