Odbory Volkswagenu požadují větší investice do výroby v Německu

Doprava | 10. 08. 2017

Německé odbory automobilky Volkswagen požadují větší investice do místní produkce a zahájení výroby nového modelu v továrnách firmy v Německu. Obávají se, že kvůli poklesu poptávky po současných modelech značky by podnik mohl přikročit k dalším škrtům.

Největší evropská automobilka se loni v listopadu s německými odbory dohodla na úsporném plánu a zrušení tisíců pracovních míst v příštích osmi letech. Podle šéfa odborů Bernda Osterloha ale firma nyní musí ušetřit další půlmiliardu eur (13 miliard korun).

V letošním prvním pololetí se v Německu o 3,8 procenta snížila výroba modelů Golf a Passat, z čeho mají odboráři obavy. Osterloh proto volá po zahájení výroby nového modelu značky ve Wolfsburgu, Emdenu či Cvikově. V sídle firmy ve Wolfsburgu se od roku 2018 počítá s výrobou nového modelu SUV španělské společnosti Seat, která je součástí koncernu.

Koncern Volkswagen vlastní 12 značek. Patří mezi ně značky osobních aut Volkswagen, Audi, Seat, Škoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini a Porsche, značky nákladních aut MAN a Scania a rovněž užitkové vozy Volkswagen a motocykly Ducati.

Zdroj: ČTK