O logistické zázemí ekologické iniciativy Ukliďme Česko se stará společnost DB Schenker

Logistika | 04. 04. 2019

Celorepubliková dobrovolnická akce Ukliďme svět, ukliďme Česko není v logistické společnosti DB Schenker žádnou neznámou. Dobrovolníci z řad jejích zaměstnanců se úklidů přírody už několik let pravidelně účastní. Od letošního roku se však DB Schenker stává také logistickým partnerem celé iniciativy. Ve svém skladu v Brně-Blučině skladoval a kompletoval materiál od dalších partnerů akce do balíčků, které se od minulého týdne distribuovaly organizátorům po celém Česku.

 
Hlavní roli v úklidu černých skládek a odpadků v přírodě hrají dobrovolníci, kteří navléknou rukavice, vezmou do rukou hrábě a lopaty, a ve volném čase neváhají vyrazit uklízet své okolí. Pro to jsou ale zapotřebí také stovky kilogramů materiálu, jako například pytle na odpad, ochranné pomůcky, nářadí a mnoho dalšího. S tím, jak se celá iniciativa rozrůstá a roste počet úklidů, je potřeba zajistit, aby se všem dobrovolníkům dostalo včas potřebné vybavení. O kompletaci „úklidových setů“ se letos poprvé jako logistický partner bezplatně postarala společnost DB Schenker.
„Zodpovědný přístup k životnímu prostředí máme pevně ukotvený v našich firemních hodnotách. Naši zaměstnanci se jako dobrovolníci, často i s rodinami, již několik let zapojují do úklidu přírody, takže je nám iniciativa Ukliďme Česko velmi blízká. Uvítali jsme, když se na nás její organizátoři obrátili s poptávkou logistických služeb. Rádi pomůžeme dobrému projektu, jehož zázemí není velké, ale jeho přínos pro Českou republiku obrovský,“ říká ke spolupráci s iniciativou Ukliďme Česko Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker.

Nejbližší akce Ukliďme Česko se koná v sobotu 6. dubna 2019 a zapojí se do ní i zaměstnanci DB Schenker z poboček v Liberci nebo ve středočeských Strančicích. Na začátku května se pak dobrovolníci z DB Schenker zaměří na úklid břehu Berounky. Ve spolupráci s CHKO Křivoklátsko se totiž úklidu a péči o zeleň věnují již několikátým rokem.

V loňském roce se do 3295 úklidů v celé České republice zapojilo téměř 135 000 dobrovolníků, z toho 87 000 dětí a z přírody bylo odklizeno celkem 2 113 tun odpadu. V letošním roce se očekává účast více než 150 000 lidí.