Na Vysočině začne oprava vodu vymletých částí D1

Doprava | 10. 01. 2019

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájí práce na opravě vodou vymletých částí dálnice D1 na 97. kilometru mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Podle mluvčího ŘSD Jan Rýdla práce na sanaci kaveren dopravu neomezí, pracovat se bude ve středové části dálnice, která už je kvůli rekonstrukci dálnice v obou směrech zúžená na dva jízdní pruhy.

Kaverny vznikly pod některými panely asi na 600 metrech opravované D1. Zasahují do jednoho metru pod jízdní pás směrem od středové části dálnice. Smlouvu na jejich opravu uzavřelo ŘSD 3. ledna. Náklady na opravu budou přes sedm milionů korun, řekl už dřív Rýdl.

Rekonstrukce dálnice v úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem za 1,75 miliardy korun začala loni v březnu. Práce se nepodařilo dokončit před zimou. Ve čtrnáctikilometrovém zúženém úseku začala loni v prosinci kolabovat doprava. ŘSD následně ukončilo spolupráci s původním dodavatelem a nechalo jinými firmami posunout nebo odstranit dočasná svodidla, aby byla dálnice přes zimu lépe průjezdná. Na jaře chce vybrat nového dodavatele, který by měl v opravách pokračovat v letních měsících.
Zdroj: ČTK