Na otevření nové centrály Combiliftu přijel i premiér Irska Leo Varadkar

Logistika | 15. 05. 2018

Nový výrobní závod, 200 pracovních míst navíc, klienti po celém světě či pracoviště v 85 zemích. To je dvacet let od založení společnosti Combilift, která je největším výrobcem čtyřcestných vysokozdvižných vozíků na světě. Proto si Eulog nemohl nechat ujít slavnostní otevření centrály v irském Monaghanu za přítomnosti premiéra Irska Leo Varadkara.

Společně se slovenskou redakcí Eulog.sk jsme se vydali do malebného městečka vzdáleného severně od hlavního města Dublin 130 kilometrů. Přestože počasí bylo pro Irsko typicky proměnlivé, nálada uvnitř Combiliftu byla až více než slunečná. Na úvod přivítal všechny přítomné jeden ze zakladatelů firmy Martin McVicar, po jehož boku slavnostně přestřihl pásku irský premiér Varadkar spolu s ministryní pro obchod, podnikání a inovace Heather Humphreys.

Na otevření byla kromě stovek hostů přítomna i velká část zaměstnanců, kterým především premiér Varadkar děkoval, protože bez nich by se firmě takto nedařilo. Do centrály byli v den slavnosti pozváni novináři, klienti, politické špičky, ale během celých čtrnácti dnů se očekávaly až dva tisíce návštěvníků i z řad veřejnosti. „Když jsem sem dnes přijela a slyšela všechny ty milé přízvuky, věděla jsem, že to bude pěkné odpoledne,“ uvedla ministryně Humphreys. Ta ocenila dosah firmy skoro až z venkovského prostředí. „Není potřeba velké město, abyste dosáhli celosvětového úspěchu,“ dodala. Zatímco ministryně obdivovala, kam až se společnost vypracovala, premiér docenil především zaměstnance. „Combilift začínal se třemi zaměstnanci a díky svým ambicím jich má dnes 550,“ zároveň dodal, že je důležité neopakovat chyby z minulosti.

Zakladatel McVicar dokázal svoji oddanost firmě více než překvapivě. „Dnes máme s manželkou Pauline 15 let výročí od svatby,“ popsal, že při cestě na líbánky na Barbados si domluvil setkání se třemi potenciálními klienty, přičemž jsou nyní s jedním z nich velkými partnery. „Slíbil jsem ženě, že když budeme na výročí slavit Combilift, tak jí zajistím alespoň pěkné společné fotky,“ usmíval se.

Čtyřcestné vozíky Combilift jsou koncipovány zejména pro řešení problémů v manipulaci s těžkými břemeny, a tak jsme se při prohlídce nových prostor setkali s řadou zajímavých produktů. Vedle vysokozdvižného vozíku zaměřeného na manipulaci s dlouhými náklady ve stísněných prostorech doplněný vodícími rolnami jsme se setkali se dvěma novými modely COMBi-HC-PPT 3000-6000, vysoce výkonným paletovým vozíkem a COMBi-CBE4 vytvořeným proto, aby svojí inovativností zvýšil produktivitu a zlepšil bezpečnost.

Combilift založili Robert Moffet a Martin McVicar v roce 1998, kdy tito dva spojili síly, nashromážděné znalosti, zkušenosti a vytvořili jako první na světě vícesměrné vozíky poháněné spalovacím motorem. Již od založení stále stojí v čele společnosti, jelikož se těší neutuchajícímu bezkonkurenčnímu růstu a nabízí nejširší škálu specializovaných nákladních řešení pro manipulaci. S více než 40 000 zařízení stanovili pro průmysl standard, o nějž usiluje všechna konkurence.

Firma se pyšní pětkrát písmenem S – space (prostor), safety (bezpečí), speed (rychlost), savings (úspory) a solution (řešení). Na otázku, zda jsou více mužská společnost, jak bylo při prohlídce výrobních prostor vidět, se McVicar zamyslel a dokázal ženy spočítat pomalu jen na obou rukách. V elektronickém inženýrství je dokonce zaměstnankyň šest, ale mužské obsazení v Combiliftu převažuje. „Sám bych však uvítal více mechanických inženýrek, protože mají cit pro detail,“ dodal. Na album z celého slavnostního dne se podívejte na našem Facebooku.