Modernizace trati Nymburk-Mladá Boleslav zvýší kapacitu

Doprava | 15. 08. 2018

Díky modernizaci trati Nymburk - Mladá Boleslav za 335 milionů korun se zvýší kapacita především pro nákladní dopravu. Při druhé etapě modernizace této trati se například prodlouží koleje v železniční stanici Čachovice nebo zřídí nová výhybna, uvedla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Radka Pistoriusová.

V projektu se například prodlouží koleje ve stanici Čechtice, budou je tak moci využívat vlaky o délce až 650 metrů. Vzniknou také nová nástupiště včetně bezbariérového přístupu. Upraví se či vymění zabezpečovací, sdělovací a silnoproudé zařízení za nové. V celém úseku se rovněž zlepší zabezpečení železničních přejezdů. Vznikne také nové místo pro křižování vlaků u obce Straky. Traťová rychlost bude po modernizaci 100 kilometrů za hodinu.

Druhá etapa modernizace skončí v prosinci příštího roku. V první etapě nechalo SŽDC opravit trať v úseku z dnešní stanice Luštěnice-Újezd do Mladé Boleslavi hlavního nádraží. Stavba byla dokončena v roce 2016.

Největší význam má trať pro nákladní dopravu, dominuje tu doprava pro automobilku Škoda Auto. Trať napojuje průmyslové podniky v Mladé Boleslavi a okolí na seřaďovací nádraží v Nymburce, které leží na páteřní trati Kolín - Děčín. Objem přeprav nákladní dopravy dlouhodobě roste, a proto je třeba zvýšit provozní kapacitu.

Zdroj: ČTK