Logistics Ride slibuje pořádnou jízdu

Logistika | 02. 10. 2015

Logistics Ride, je akce, která se koná 26. a 27. listopadu v Ostravě. Na účastníky čeká bohatý program spolu se zajímavým doprovodným programem. Abychom získali více informací, oslovili jsme organizátora, Jaroslava Bazalu, aby nám k tomu řekl něco víc.

 

Logistics Ride je akce nabitá zajímavým programem. Dá se říct, že jste jejím tvůrcem nebo zakladatelem. Jak jste s tímto nápadem vůbec přišel?
Ten nápad uzrál ve více hlavách najednou, což bylo pro mě a mé spolupracovníky nejen příjemným překvapením, ale především výzvou, že „už je čas“!

Tato logistická akce láká především na dva dny případových studií. Ty jsou obecně zajímavější a atraktivnější než teoretické přednášky. Podle čeho jste vybírali speakery?
Samozřejmě, že určité tipy jsme už měli dopředu, ale dali jsme také veřejnou výzvu k připašování případových studií. Rád ale podotýkám, že vybraní spíkři jsou vesměs teoreticky velmi dobře vybavení.

Na stránkách akce ještě nejsou uvedeni všichni protagonisté, jak je nazýváte. Uvažujete nad speakery ze zahraničí nebo to bude čistě v rukou českých odborníků?
V prvním ročníku chceme určitě ukázat „tuzemská“ úspěšná logistická řešení. Respektive řešení česká a slovenská.

Když už jsou jasní speakři, je nutné vědět i daná témata případových studií. Jakým směrem jste se snažili přednášky směrovat?
Tím směrem je úspěšnost řešení, měřitelný efekt a potenciální inspirace pro druhé.
Nezužovali jsme téma například jen na automobilový průmysl nebo na obchodní řetězce či poskytování logistických služeb.

Vstupné na akci je odstupňované podle data registrace. Do kdy je možné se na akci registrovat?
Do vyprodání lístků a dá se říct „čím dříve – tím levněji“!

Na co dalšího se účastníci logistické jízdy mohou, kromě případových studií z praxe a odborníků, těšit?
Určitě především na možnost navazování vzájemných kontaktů a to přímo v průběhu akce a pak na připravovaném večerním neformálním setkání. Všichni také budou zapojeni do hodnocení jednotlivých prezentací.

Pro místo konání akce jste zvolili hotel Imperial v Ostravě spolu s afterparty na slavné Stodolní ulici. Proč právě Ostrava?
Ostrava měla vždycky v logistice co ukázat a je také líhní řady výrazných osobností v tomto oboru. Je sídlem nejen Logistické akademie, ale také Komory logistických auditorů, která už dnes bezesporu představuje v naší zemi nejvyšší odbornou autoritu. A navíc – v Ostravě dosud žádná pořádná logistická akce ještě nebyla!

Poslední (ne)otázka bude spíš takové slovo na závěr. Co byste vzkázal našim čtenářům a potenciálním návštěvníkům Vaší akce?
Těm, kteří se ještě nepřihlásili - neváhejte, ať tu jízdu nezmeškáte!   
A těm, kteří už přihlášeni jsou - držte si klobouky, pojedeme z kopce!
 


Další podobné články