Liberecký kraj připravuje obnovu silnice v Oldřichově v Hájích

Doprava | 14. 01. 2019

Liberecký kraj připravuje ve spolupráci s obcí nákladnou rekonstrukci silnice třetí třídy v Oldřichově v Hájích na Liberecku. Náklady se odhadují na bezmála 166 milionů korun, z toho zhruba 30 milionů by měla zaplatit obec Oldřichov, která se k projektu připojí s výstavbou chodníků, schodiště u obecního úřadu a vegetačními úpravami. Stavba by měla být hotova v příštím roce, řekl ČTK vedoucí krajského odboru dopravy Jan Čáp.

"Rekonstrukce úseku je po projektové stránce připravena. Díky příkladné spolupráci s obcí Oldřichov v Hájích může oprava probíhat současně s výstavbou chodníků podél komunikace. Výběr společného zhotovitele umožní lepší koordinaci celé akce. Jsem rád, že obec vynaložila na rekonstrukci nemalou částku ze svého rozpočtu," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Silnice přes Oldřichov je hojně využívanou trasou nejen pro osobní automobily, ale také pro kamiony mířící přes Oldřichovské sedlo do Raspenavy nebo Hejnic. Obnovu prodělá více než tři kilometry dlouhá komunikace, kterou po jedné straně doplní nový chodník, což by mělo zajistit větší bezpečnost chodců. Při rekonstrukci stavebníci vymění konstrukci vozovky, obnoví odvodnění komunikace, vybudují novou dešťovou kanalizaci a vymění šest propustků. "Součástí stavby bude i nové svislé a vodorovné dopravní značení, ale také třeba nové autobusové zastávky a přechody pro chodce," popsal rozsah prací Čáp.

Stavba je jedním ze 13 projektů za více než 1,2 miliardy korun, na něž chce Liberecký kraj získat evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Kraj má šanci získat na projekt v Oldřichově více než 114 milionů korun. V současné době připravuje veřejnou soutěž na dodavatele, vyhlášena by měla být na přelomu ledna a února. "Stavbu chceme zahájit ještě v letošním roce," dodal Čáp.
 
Zdroj: ČTK