Kraj plánuje řadu oprav silnic kolem Brandýsa nad Labem

Doprava | 13. 03. 2019

Středočeský kraj plánuje v letošním roce množství oprav silnic v okolí Brandýsa nad Labem u Prahy, rekonstrukce čeká také některé hlavní ulice ve městě. Již příští měsíc začne navíc v této oblasti Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opravovat dálnici D10, řekli ČTK mluvčí hejtmanství Barbora Tlučhořová a mluvčí ŘSD Jan Studecký.

 
ŘSD plánuje od dubna do června opravit jeden pás dálnice D10, a to mezi sjezdem na Radonice a sjezdem na Brandýs nad Labem. Náklady se odhadují na téměř 218 milionů korun, dálnice dostane nový povrch, opraveno bude odvodnění a stavebníci také vymění mostní závěry.

Středočeský kraj má pak v plánu oprav více. Již v pondělí předá stavební firmě most přes dálnici D10 mezi obcemi Svémyslice a Zeleneč. Firma současný most zbourá a postaví nový. Kvůli demolici jsou plánovány uzavírky dálnice, první by měla nastat o víkendu 30. a 31. března, druhá 6. a 7. dubna. Kraj počítá s náklady zhruba 25 milionů korun, hotovo by mělo být do října.

Zhruba 75 milionů má stát rekonstrukce silnice mezi Brandýsem nad Labem a Podolankou. Silnici kraj opraví po úsecích, samostatně se bude opravovat úsek Podolanka - Dřevčice a Dřevčice - Brandýs nad Labem.

"Stavební práce budou probíhat po polovinách za provozu. Stavba bude rozdělena podélně do několika etap s ohledem na přístup na pozemky, autobusové zastávky a křižující komunikace," řekla Tlučhořová. Kraj teprve vybírá zhotovitele, začít stavět by se mohlo v květnu. S financováním má pomoci dotace z EU.

V plánu je také oprava Pražské ulice přímo v Brandýse nad Labem. Součástí projektu je úprava křižovatky Pražské s ulicí Průmyslová, bude tam kruhový objezd. Stavba by měla začít již příští týden, dokončena by měla být na jaře 2020. Náklady dosáhnou téměř 90 milionů korun, s financováním pomůže dotace.

Brandýs nad Labem na svém webu upozorňuje obyvatele také na další očekávané rekonstrukce, mezi ně patří rekonstrukce železničního přejezdu v Zápské ulici. Tato rekonstrukce si vyžádá úplnou uzavírku daného přejezdu po dobu asi čtyř až pěti dnů.
Zdroj: ČTK