Jihomoravští silničáři chystají stavbu obchvatu Manerova

Doprava | 12. 02. 2019

Jihomoravští silničáři chystají po dlouhých letech příprav obchvat Manerova na Vyškovsku na silnici druhé třídy. Stavět by se mohlo už letos a dokončení se plánuje na příští rok, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA. Obcí projede podle sčítání dopravy z roku 2016 denně 3500 aut.

 
Obyvatelé obce čekají na obchvat velmi dlouho, projektanti na obchvatu pracují od začátku tisíciletí. Oblast sice není příliš hustě obydlená, ale silnice spojuje velmi frekventovanou silnici I/50 s dálnicemi D1 a D46 u Vyškova. Podle sčítání obcí projede téměř 600 těžkých nákladních aut denně.

Obchvat povede východně od Manerova a bude měřit téměř tři kilometry. Obec už nebude po dokončení stavby průjezdná a bude z ní možné vyjíždět jen jedním směrem, což má provoz v obci maximálně zklidnit. Kvůli zaslepení silnice vznikne také nová točna autobusů. Kvůli stavbě musí také být zbourán starý nepoužívaný vodojem.

Silničáři na jižní Moravě mají v plánu stavět i řadu dalších obchvatů, největší komplikace a časová zdržení jdou na vrub výkupu pozemků.
Zdroj: ČTK