Jak vypadá poslední měsíc roku s Eulogem?

Expresní logistika | 02. 12. 2015

Logistický portál Eulog má letos na skladě poslední téma měsíce. V prosinci se podíváme na problematiku expresní logistiky. Tj. budou nás zajímat hlavně zásilky a balíky, které jsou v období před Vánoci aktuální a velmi časté.

Vánoce jsou časem klidu a míru. To se všude říká, ale pro oblast balíků a expresní logistiky je právě období Vánoc symbolem shonu a největšího pracovního vytížení. Sklady jsou již od léta připraveny na listopad a prosinec, distribuční centra nabírají brigádníky a rapidně se zvyšují i tržby. „Pro nás je prosinec symbolem přemýšlení o uplynulém roku, hodnocením a uzavíráním nedořešených záležitostí,“ říká redaktorka Eulogu.sk, Pavlína Rajteková.

V prosinci si čtenáři Logistického portálu Eulog mohou přečíst články, které jsou zaměřené na balíky a expresní logistiku. Jedním z hlavních důvodů pro zvyšování důležitosti expresní logistiky jsou také častější nákupy prostřednictvím e-shop. „Na webu české verze našeho portálu najdete článek o preferencích českých zákazníků e-shopů při doručování balíků. Představíme zprávu, která se zabývá důvody preferencí jednotlivých služeb – dobírka, převod na účet i cena služeb,“ říká Eva Blechová, redaktorka portálu Eulog.cz. „Tuzemští zákazníci mají své oblíbené a ověřené metody a o nové se tolik nezajímají,“ říká Jan Rozlivka, ředitel společnosti Mail Step.

Dalším článkem je tak trošku vánoční. Spolu s DHL ukážeme, že Vánoce pro expresní logistické firmy začínají už od léta. „Pro poskytovatele logistických služeb začínají ‚Vánoce‘ s několikaměsíčním předstihem před samotným adventem, ve většině případů v podstatě už v létě“, říká Jan Vymazal, obchodní manažer jedné z poboček DHL Supply Chain.

„Máme za sebou velmi úspěšný rok a to hlavně díky naší Logistické konferenci Eulog, ke které se ještě v novém roce vrátíme. Za tyto úspěchy ale vděčíme našim čtenářům, partnerům i těm, kteří se zúčastnili naší konference – jak spíkři, tak i návštěvníci. Velmi si vážíme Vaší přízně. Tímto bych ráda poděkovala všem zmíněným a popřála všem veselé Vánoce, hodně úspěchů, štěstí, zdraví a lásky do dalších let. A měla bych také jedno přání pro nás – ať máme stále tak skvělé čtenáře a partnery i do nového roku,“ uzavírá Eva Blechová.