Firma Conrop otevřela na východním Slovensku nový výrobní závod

Doprava | 09. 10. 2018

Česká společnost Conrop dnes otevřela v Trebišově na východním Slovensku nový závod na výrobu velkoobjemových vaků používaných pro přepravu a uskladnění sypkých materiálů ve stavebnictví, chemickém nebo potravinářském průmyslu. V současnosti v továrně pracuje 50 lidí, do konce příštího roku by měl počet zaměstnanců stoupnout na konečných 220. Okres Trebišov patří na Slovensku k regionům s nejvyšší nezaměstnaností.

„Pro Trebišov jsme se rozhodli z několika důvodů. Jednak máme velmi dobré zkušenosti s fungováním závodu Conrop v Brezně a také proto, že se v okolí Trebišova nacházejí střední školy zaměřené na textilní průmysl," uvedl v tiskové zprávě Rudolf Bochenek, majitel skupiny BR Group, do které Conrop patří.

Závod společnosti Conrop se nachází ve zrekonstruované hale, která kdysi patřila podniku SAD Trebišov. Česká firma tam do strojního zařízení postupně investuje přibližně 20 milionů korun. Trebišovská továrna společnosti plánuje vyrábět až 600 000 vaků ročně. Do budoucna počítá Conrop s rozšířením výrobního programu závodu o takzvané extra čisté vaky pro evropské zákazníky v sektoru potravinářství nebo farmacie, což by znamenalo další investici ve výši 22 milionů korun.

Okres Trebišov měl v srpnu šestou nejvyšší nezaměstnanost ze všech regionů Slovenska. Míra nezaměstnanosti tam dosáhla 12,64 procenta, zatímco v průměru za celou zemi činila 5,42 procenta.

Slavnostního otevření druhého slovenského a celkově již šestého provozu Conropu se zúčastnili i slovenský vicepremiér Richard Raši a slovenský ministr hospodářství Peter Žiga.

Firma Conrop loni dosáhla konsolidovaných tržeb 442 milionů korun. Zaměstnává téměř 400 pracovníků a její výrobní kapacita činí 150 000 vaků měsíčně.

Zdroj: ČTK