EULOG: Co bylo a co bude ... aneb zajímavé akce jsou teprve před námi

Logistika | 18. 08. 2014

Prázdniny jsou u konce a nastává hlavní logistická sezóna, která přinese spousty zajímavých akcí a novinek. Shrňme si, o čem všem jste se mohli na Eulogu dočíst a jaké akce jsou ještě na tento rok připraveny.

Letošní rok je na Logistickém portálu Eulog plný novinek. Největší změnou jsou téma měsíce, kdy každý měsíc je zaměřen na určité téma, kterému se věnuje několik zajímavých článků, které byly doplněny i návštěvou různých zajímavých akcí.

„Máme za sebou několik různých témat, která se dotkla už mnoha oborů.“, komentuje Eva Blechová, redaktorka Eulog.cz. Leden byl zaměřený hlavně na rozhovory a hodnocení uplynulého roku. Únor se nesl ve znamení obalů a obalových technologií, který připomněl i mezinárodní obalový veletrh Embax. Měsíce březen a duben byly na podobné téma. Zaměřovaly se hlavně na ekologii. Březnové téma „Alternativní paliva a palivové systémy“ pojednávalo hlavně o výhodách CNG a jeho praktickém využití. Duben představil tzv. novinky z oblasti tzv. zelené logistiky“ a výhody kombinované dopravy, o kterých jste se mohli dozvědět více na veletrhu For Logistics. V květnu se čtenáři mohli dozvědět novinky z IT v logistice a červen s červencem se specializovali na speciální logistiku.

Speciální logistika

Právě poslední dva měsíce (červen, červenec) byly spojeni jedním tématem – speciální logistikou.
„Toto téma je dle mého názoru velmi zajímavé, a proto bych mu chtěla věnovat pár slov.“, vysvětluje redaktorka Eulogu a dodává: „Pod pojmem speciální logistika se toho skrývá opravdu hodně. V těchto dvou měsících se čtenáři mohli potěšit jak z rozhovorů, případových studií i novinek z tak trošku netradičních forem logistiky. Uvedli jsme rozhovor, který se zaměřoval na logistiku pohonných hmot, dále jsme do tohoto tématu zahrnuli nadměrnou přepravu a přepravu nebezpečných nákladů. Nechyběly ani případové studie, které v praxi ukázaly, jak probíhá např. přeprava výtahů pro Empire State Building nebo přeprava levharta perského. Mně osobně však největší radost udělal rozhovor s humanitární organizací Lékaři bez hranic, která popsala největší úskalí logistiky do třetích zemí a na konci měsíce přidala ještě případovou studii přepravy lékařského materiálu a chladniček s vakcínami.“

Měsíc srpen se zaobíral průmyslovými nemovitostmi. Toto téma je velmi rozšířené, proto se i čtenáři na Eulogu mohli setkat s mnoha články. Hned prvním byl článek navazující na otevření skladu čerstvých potravin řetězce BILLA, které proběhlo koncem července. V tomto tématu nesměla také chybět zmínka o největší logistické investici v ČR – o Amazonu, který by měl během září slavnostně položit základní kámen nového centra v Dobrovízi, z toho důvodu se Eulog rozhodl realizovat rozhovor s PR managerem Amazonu. Ten byl zveřejněn začátkem srpna.

Září a říjen bude opět propleteno společným tématem – Skladování a manipulace. Společnost Linde MH začátkem dubna pořádala exkurzi do výrobního závodu, kde se vyrábí těžký vozík o nosnosti až 18 tun. Začátkem května byl tento vozík, ale i mnoho dalších novinek, představen na veletrhu World of Material Handling, který pořádala opět společnost Linde MH. Září a říjen proto opět připomene, co vše manipulační technika umí.

Nezapomeňte si proto poznamenat, že 6. září se koná v Praze Linde Ještěrka Cup, tradiční závod vysokozdvižných vozíků. A pro ty, co dají raději přednost dovolené nebo sobotnímu grilování s přáteli, budeme na místě, a proto nepřijdete alespoň o fotky a krátkou reportáž, které najdete na našem webu v nové sekci „Fotogalerie a Videogalerie“.“, připomíná Eva Blechová a dodává: „I říjen přinese zajímavou akci, která se týká skladování a manipulace. Tou jsou tradiční Toyota Demo Days, které se letos budou konat ve dnech 15. – 16. října. V rámci této akce budou představeny novinky v manipulační technice a bude připraven i zajímavý doprovodný program.“

Další zajímavé akce

Eulog se stává velmi často mediálním partnerem zajímavých akcí. Kromě Linde Ještěrka Cupu a Toyota Demo Days, vás proto zveme ještě na další akce z oboru.

  • Přelom září a října (29. 9. – 3. 10.) přivítá MSV 2014 - mezinárodní strojírenský veletrh, který se i letos dotkne oboru dopravy, manipulace, průmyslového balení, skladování a logistiky. Hlavním tématem je však průmyslová automatizace a veletrh slibuje vyšší obsazenost i na volných plochách. Je připraven také zajímavý doprovodný program, o kterém bude ještě dostatečně slyšet. MSV 2014 představí také zajímavou novinku. Tím bude projekt Printing Live, který vzniká v režii společnosti Equicom (stejně jako Packaging Live). Ten se bude představovat během celého veletrhu v pavilonu A1. Více informací o veletrhu najdete na: www.bvv.cz/msv

  • Listopad přinese hned několik velmi zajímavých akcí. Jako první se bude konat mezinárodní veletrh dopravy a logistiky v Polsku – Trans Poland 2014. Tato akce se koná 5. – 7. 11. ve Varšavě a bude se zaměřovat na různé formy dopravy, kombinované dopravy, ale i spedici, logistiku atd. Více informací o této akci najdete na www.trans-poland.pl.

  • Hned po této akci, konkrétně 12. a 13. 11. 2014 se koná mezinárodní logistická konference SpeedChain. Prostory Břevnovského kláštera v Praze budou hostit zajímavé osobnosti logistiky, které se různě dotknou hlavního tématu, které letos zní: „Logistika – cesta správným směrem“. Můžete se opět těšit na HydePark s Jakubem Železným, zajímavé přednášky, případové studie, slavnostní večer s předáním ceny Gryf a mnoho dalšího. Informace o této akce najdete na: www.speedchain.cz

  • 13. 11. se v Praze v KC Green Point také koná logistické fórum organizované společností Top Vision s názvem Efficient Logistic Forum. Na fóru se dozvíte aktuální trendy v logistice, případové studie z praxe nebo např. zajímavé využití počítačových simulací v logistice. Krátce se téma dotkne i řízení úzkých míst v logistice a představí se také moderní technologie. Více informací najdete na: www.efektivnilogistika.cz.

„Logistika, skladování a manipulace, přeprava, průmyslové nemovitosti – to jsou obory, které mají budoucnost, a kterých se krize téměř nedotkla. Proto neváhejte, vzdělávejte se a navštěvujte akce, které pomáhají rozšiřovat obzory v této oblasti.“, uzavírá Eva Blechová.
 


Další podobné články