DPD loni doručila Čechům téměř o milion a půl zásilek více než v roce 2016

Doprava | 13. 03. 2018

Společnost DPD půl více než v roce 2016. Celosvětově pak DPDgroup vykázala 11% růst a se svým obratem 6,8 miliard EUR posílila svou pozici druhé největší evropské přepravní společnosti.

Za většími tržbami stojí zejména stále se zvyšující počet zásilek. DPDgroup, druhá největší přepravní síť v Evropě, jich v loňském roce doručila o 10 % více než v roce 2016, a to 1,2 miliard. V Česku DPD rozvezlo o 6,8 % zásilek více. Největší nárůst v tržbách pak společnost zaznamenala v Polsku (o 18,3 %), Rusku (o 13,7 %) a Velké Británii (o 11 %).

„Čísla za loňský rok překonala naše očekávání. V Česku máme stále prostor pro další růst a v tomto roce můžeme mířit ještě výš. Předpokládáme, že zejména díky rozvoji online nakupování v mezinárodním měřítku a růstu zahraničního obchodu se bude počet zásilek dále násobit, čehož hodláme v DPD plně využít. V roce 2018 se chceme ještě více zaměřit na mezinárodní přepravy a zásilky v segmentu B2B. Věříme, že na kvalitu našich služeb se mohou zákazníci plně spolehnout,” říká Miloš Malaník, generální ředitel DPD CZ.

Na tržbách DPDgroup se projevila i rostoucí e-commerce a nakupování na zahraničních e-shopech, firma loni doručila o 11 % více mezinárodních balíků. O 3 % se zvětšil také podíl B2C zásilek oproti B2B. Loni představovaly 37 % celkového obratu.