Dopravu v Trutnově od pondělí ztíží oprava průtahu města

Doprava | 09. 07. 2019

Dopravu v jednatřicetitisícovém Trutnově od pondělí 8. července do konce září zkomplikuje oprava silnice první třídy číslo 16, která je průtahem města. Řidiči budou muset objížďkami. Stavbaři na silnici budou opravovat povrch a na přechodech pro chodce budou stavět středové ostrůvky. ČTK to řekl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc.


Po opravované silnici v ulicích Na Struze, Pražská a Volanovská vede většina dopravy od Hradce Králové a Jičína ve směru na Úpici a do Polska.

Ve směru od kruhového objezdu na Volanovské ulici budou řidiči od pondělí jezdit jednosměrně přes stavbu. V opačném směru pojedou objížďkou po místních komunikacích ulicemi Úpské nábřeží, Československé armády a Žižkova. Cesta přes město se jim prodlouží dvojnásobně na asi 2,5 kilometru.

Linkové autobusy a autobusy městské hromadné dopravy budou stavbou projíždět v obou směrech. "Provoz na místě budou řídit zaměstnanci stavební firmy, kteří v případě průjezdu autobusu jednosměrně vedenou dopravu zastaví a umožní mu průjezd," uvedl mluvčí.
Zdroj: ČTK