Do průmyslové zóny v Pohořelicích přibude příští rok další sklad

Skladování | 24. 01. 2019

Do průmyslové zóny Dolní Štingary v Pohořelicích na Brněnsku má příští rok přibýt logistický sklad o velikosti 17.000 metrů čtverečních. Budou v něm čtyři jednotky a bude sloužit čtyřem zákazníkům, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA. Stejně jaké celá zóna bude sklad postaven na půdě nejvyšší kvality, investorem je společnost Bites Industrial Park.

 
V zóně, která je v jižní části města u křižovatky dálnice D52 a znojemské silnice I/53, jsou poslední dva volné pozemky. Pro společnosti je poloha výhodná jak vzhledem k dopravnímu napojení, tak vzhledem ke vzdálenosti do Rakouska, na Slovensko a do Maďarska. Analytici navíc poukazují na to, že sklady jsou v současné situace velmi žádané a jejich volná kapacita se snižuje.

Stavba na bývalém poli zabere zhruba tři hektary. Podle dokumentu by se mělo začít stavět v září, hotovo by mohlo být v polovině příštího roku. Stát zde bude moct současně 18 kamionů.

Pohořelice mají pouze 5000 obyvatel, avšak průmysl se zde bouřlivě rozvíjí. Průmyslová zóna je také v severovýchodní části, na druhé straně Vídeňské ulice od zóny Dolní Štingary a podle dokumentu se chystá i zhruba 600 metrů jihozápadně od popisované haly další průmyslový areál. Podle webu prace.kurzy.cz eviduje Úřad práce pro Pohořelice 890 volných míst s průměrnou mzdou mezi 16.000 a 18.000 korunami.
Zdroj: ČTK