DKV Box Europe pro celoevropské vyúčtování mýtného dodá Siemens

Logistika | 23. 08. 2017

DKV Euro Service nabídne od roku 2018 palubní jednotku pro celoevropské vyúčtování mýta. Dodavatelem DKV Boxu Europe se stane společnost Siemens.

DKV Box Europe vychází z nejnovější generace jednotky Sitraffic Sensus. Zařízení je vybaveno hybridní technologií pro bezdrátovou komunikaci. Díky tomu dokáže zaznamenávat a vyúčtovávat mýtné poplatky jak na základě technologie DSRC (Dedicated Short Range Communications), tak i GNSS (Global Navigation Satellite System).

„Mnohé boxy, nabízené na trhu, ještě nesplňují veškeré technické požadavky na celoevropské vyúčtování mýtného – například kompatibilitu s italským mýtným systémem – a budou muset být případně znovu vyměněny,“ vysvětluje Jürgen Steinmeyer, ředitel pro mýtné služby ve společnosti DKV Euro Service. „DKV Box Europe naproti tomu splňuje nejnovější požadavky všech členských států EU a v budoucnosti jej bude možné používat v celé Evropě.“

Nová palubní jednotka má řadu výhod. Uživatel si ji může sám namontovat a přenášet ji z jednoho vozidla do druhého. Časově náročná montáž ani přestavba v odborném servisu nejsou zapotřebí. Registrace do mýtného systému a aktivace příslušné země probíhají komfortně prostřednictvím internetového portálu DKV. Data jsou do palubní jednotky odesílána bezdrátově, výměna v případě změny vozidla již není nutná. Tím se výrazně sníží časová náročnost i administrativa a zároveň se zvýší flexibilita pro uživatele.

„Cílem pro vstup na trh v roce 2018 je nabízet vyúčtování mýtného v Belgii, Německu, Rakousku, Polsku a Francii. Rovněž v době uvedení na trh, nebo krátce poté, má být systém rozšířen o Itálii, Portugalsko, Španělsko a Maďarsko,“ vysvětluje Ondřej Pavlík, výkonný ředitel české a slovenské pobočky DKV Euro Service. Ve střednědobém horizontu bude možné prostřednictvím zařízení DKV Box Europe vyúčtovávat veškeré mýtné poplatky za používání evropských silnic, tunelů a mostů.