DHL Supply Chain zajišťuje zásobování prodejen ROSSMANN

Logistika | 06. 12. 2017

Společnost DHL Supply Chain získala v České republice nový kontrakt na distribuci zboží pro obchodní řetězec s drogistickým zbožím ROSSMANN. Zakázka zahrnuje distribuci zboží z centrálního skladu této drogistické sítě v Úžicích u Kralup nad Vltavou do všech jejích moravských poboček.

„Mám velkou radost, že mohu mezi našimi klienty přivítat společnost ROSSMANN, pro jejíž prodejny na Moravě zajišťujeme distribuci zboží z centrálního skladu,“ říká Filip Budík, generální ředitel společnosti DHL Supply Chain Česká republika. „Společnosti ROSSMANN nabízíme velmi konkurenceschopnou kombinaci výhodných cenových nákladů a garanci nejvyšší kvality služeb pod značkou DHL. Nám se navíc tímto krokem otvírají nové možnosti, jak oslovit další zákazníky se stejným nebo podobným sortimentem zboží v tomto regionu, abychom mohli na základě příslušných synergií rozvíjet velmi efektivní a funkční logistickou síť, která přinese další výhody pro naše klienty.“

„Ve výběrovém řízení na firmu, která pro nás bude zajištovat rozvoz zboží do našich moravských poboček, jsme zvolili společnost DHL. Obchodní spolupráci se snažíme vždy navazovat na dlouhodobé bázi a vnímáme i toto vzájemné partnerství jako přínos pro další růst naší společnosti,“ doplňuje Lenka Kamešová, vedoucí centrálního skladu společnosti ROSSMANN.

Základem nového kontraktu společnosti DHL Supply Chain je distribuce zboží do poboček ROSSMANN v moravském regionu. Každý pracovní den v odpoledních hodinách je požadované zboží převáženo kyvadlovou nákladní dopravou z centrálního skladu společnosti v Úžicích u Kralup nad Vltavou do Xdocku Pohořelice, v němž během nočních a brzkých ranních hodin probíhá třídění zboží a kompletace dodávek pro jednotlivé pobočky drogistické sítě.

Zboží je distribuováno v drátěných klecích na kolečkách. Tento postup urychluje nakládku i vykládku a zároveň zvyšuje ochranu proti odcizení. DHL Supply Chain používá v rámci své strategie GoGreen pro ochranu životního prostředí především vozidla s emisní normou Euro 6. V rámci kyvadlové dopravy mezi centrálním skladem nového zákazníka a distribučním centrem DHL Supply Chain v Pohořelicích jezdí jedno až tři nákladní vozidla denně. V závislosti na požadovaném objemu zboží je distribuce do jednotlivých obchodů ROSSMANN zajištěna čtyřmi až šesti vozidly denně.