DB Schenker v pořádku dopravil čtyřspřeží a další vybavení české reprezentace ze Světových jezdeckých her v Tryonu v USA zpět do Kladrub nad Labem

Logistika | 07. 11. 2018

Česká reprezentace vyrazila na Světové jezdecké hry do zámoří letos poprvé. "Koňská olympiáda" se konala na závodišti Tryon International Equestrian Center v americkém Mill Springs v Severní Karolíně, který od domovského hřebčína v Kladrubech nad Labem dělí asi 7 000 km a oceán.

O přepravu vybavení české reprezentace tam i zpět se postarala logistická společnost DB Schenker. Vybavení se na třítýdenní cestu vydalo již v první půlce srpna. „Po nakládce přímo v areálu hřebčína v Kladrubech zamířil kontejner na kamionu do překladiště v Uhříněvsi, kde se přeložil na vlak, tím se přemístil do německého přístavu Bremerhaven. Velkou kontejnerovou lodí poté urazil největší část své cesty do americkém přístavu Charleston v Jižní Karolíně. Poslední míli do dějiště Světových her pak jel opět kamionem. Po skončení her ho čekala stejná trasa jen v opačném sledu. Dnes už je vybavení opět v Kladrubech nad Labem," popsal detaily cesty Martin Bacílek z DB Schenker.

Světové jezdecké hry se konaly od 10. do 24. září. Českou republiku v disciplíně spřežení reprezentoval Jiří Nesvačil ml. z Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Zúčastnil se celkem 4 závodů a celkově si odvezl 18. místo.