DB Schenker se již tradičně podílí na přípravě závodů „Běhej lesy“

Logistika | 31. 05. 2019

V sobotu (1.6.) startuje už třetí závod ze série Běhej lesy, tentokrát na Vysočině. Příprava události tohoto rozsahu je pořádná výzva pro celý organizační tým. Své o tom ví i logistická společnost DB Schenker, která již tradičně figuruje jako logistický partner akce a má na starost zajištění přepravy veškerého materiálu. 

 
Seriál „Běhej lesy“ motivuje závodníky k pohybu na čerstvém vzduchu už pátým rokem. Aby se mohli jednotlivé závody uskutečnit, je zapotřebí dlouhých a náročných příprav, které si vyžadují spolehlivé logistické řešení. Stejně jako v uplynulých třech letech oslovili organizátoři pro přepravu veškerého vybavení společnost DB Schenker.

V předešlém ročníku DB Schenker převezl celkem 4512 cen pro vítěze, 60 nafukovacích bran nebo třeba 1175 triček pro dobrovolníky. Celkem se jednalo o 144 palet materiálu. Nákladní auto DB Schenker urazilo 3 222 kilometrů, což je desetkrát větší vzdálenost než všechny závodní tratě dohromady. Letos se dá předpokládat, že objem dovezeného materiálu bude obdobný. 

„DB Schenker na každý závod pomáhá navozit tuny materiálů. Vše, co do lesů přivezeme, po závodech zase odvezeme. To nejcennější ale musí zůstat na místě - čerstvý vzduch. Proto na přepravy nasazujeme ty nejmodernější vozy s emisní normou Euro 6,“ říká ředitel společnosti Tomáš Holomoucký.

V letošním ročníku se účastníci mohou těšit na celkem osm závodů. První z nich už proběhly, dále se série přesune do Slavkovského lesa, Brd, Beskyd, nebo do Jizerských hor. Sezónu zakončí závod na hranici vojenského újezdu Boletice, který se nově poběží v noci. Účastníci tak mají šanci zažít působivou atmosféru šumavských lesů jinak než za denního světla.
Zdroj: ČTK