DACHSER na prvním místě ve sběrné službě

Logistika | 08. 02. 2019

V nejnovějším žebříčku „Top 100 in Logistics“ udržel mezinárodní logistický provider DACHSER svoji pozici na prvním místě ve sběrné službě v Německu a o jednu příčku se posunul v celkovém hodnocení německého trhu – nyní je logistickou společností se třetím největším obratem.

 
Report o stovce největších logistických společností v Evropě zveřejňovaný Fraunhoferovým Centrem pro aplikovaný výzkum v oblasti Supply Chain Services ve spolupráci s oborovým magazínem DVZ a Německou logistickou asociací (BVL) analyzoval stovku logistických společností s nejvyšším obratem v Německu.
 
V celkovém hodnocení oznámila studie i celkový obrat (vyjma příjmů z konsolidace a spolupráce) stovky největších logistických společností v Německu za rok 2017 – dohromady činí celkem 64,4 miliardy euro (v roce 2015 to bylo 60,6 miliard euro). Podle toho logistický sektor vyrostl ve dvou předchozích letech o přibližně 6,3 procenta. Vezmeme-li jen deset logistických společností s nejvyšším obratem, mezi které se řadí i společnost DACHSER, činil podle této studie jejich společný obrat v roce 2017 přibližně 34,2 miliardy euro. To je o 1,9 miliardy euro více než v roce 2015. Těchto deset společností tedy zaznamenalo růst ještě o něco vyšší než celkový růst v logistickém sektoru.
 
Studie „Top 100 in Logistics“, která vychází každý rok již od roku 1995, představuje nejpodrobnější studii německého a celkového evropského logistického trhu. Zahrnuje žebříčky největších logistických společností v Německu a v dalších 28 evropských zemích a také žebříčky všech segmentů logistického trhu v Německu a celé Evropě.