DACHSER logistika pro chemický průmysl

Logistika | 13. 07. 2017

DACHSER má vlastní speciální řešení pro zásilky s nebezpečným zbožím. Díky husté logistické síti společnosti DACHSER mohou zákazníci se zbožím podléhajícím dohodě ADR posílat i menší objemy zásilek doslova po celém světě. Oceňují to zejména společnosti z chemického průmyslu. Svědčí o tom prodloužení smlouvy s německým Svazem chemického průmyslu i osvědčení Responsible Care od Českého chemického svazu.

Německý Svaz chemického průmyslu prodloužil svoje partnerství s DACHSEREM na další dva roky. Začátek úspěšné spolupráce v oblasti evropské sběrné služby se datuje do roku 2009, v roce 2015 bylo partnerství rozšířeno i na letecké a námořní přepravy.

Členové svazu, většinou středně velké firmy z chemického průmyslu, profitují ze standardizovaných přeprav paletových zásilek a služeb v oblasti skladování. O bezpečné doručení nebezpečného zboží se stará centrální DACHSER tým a 180 regionálních poradců pro přepravy ADR v rámci husté logistické sítě společnosti DACHSER, která v současnosti zahrnuje 409 vlastních poboček. Tyto služby doplňuje i tým odborníků zaměřených na specifické logistické potřeby chemického průmyslu.

„Se zvyšováním objemu exportu roste v Německu i chemický průmysl. Navíc výrobní závody jsou nyní umístěny v destinacích po celém světě,“ říká Michael Kriegel, Department Head DACHSER Chem-Logistics. „A tak společnosti dokáží ocenit výhody integrovaných a pomocí IT propojených dodavatelských řetězců.“

„Naše dlouholeté partnerství se společností DACHSER považujeme za velmi pozitivní, takže budeme ve spolupráci rádi i nadále pokračovat,” říká Johann-Peter Nickel, jednatel svazu VCI. „Nejenže to pro naše členy znamená, že mohou nakupovat spolehlivé a vysoce kvalitní logistické služby, ale ve společnosti DACHSER také získávají partnera, který dokonale rozumí jejich požadavkům a doslova 'mluví' jazykem chemického průmyslu. A to je v současném globálním obchodním světe, ve kterém se naši členové pohybují, zcela výjimečná hodnota.”