CZ Loko dodá do příštího roku do Itálie 17 lokomotiv

Do konce příštího roku dodá společnost CZ Loko italským zákazníkům 17 lokomotiv. Budou obsluhovat logistické centrum v Miláně, opravovat tratě v celé zemi nebo vozit náklad v okolí Verony. ČTK to řekl mluvčí firmy Zdeněk Zuntych. Výši zakázky neuvedl.


Aktuálně zaplatila čtyři nové dieselové lokomotivy EffShunter 1000 firma Ferrovie Nord Milano, druhý největší železniční dopravce v zemi. Lokomotivy potřebuje pro traťovou službu v Piemontu a Lombardii.

"Ve srovnání s naším vozovým parkem mají lokomotivy nižší spotřebu a nižší emise. Jsou méně hlučné, proto se hodí v provozu na železničních nádražích," uvedl v tiskové zprávě prezident firmy Andrea Gibelli.

Další lokomotivy si objednali zákazníci pro logistická centra v Miláně, Ravenně a Livoru, pro traťovou službu napříč zemí, pro regiony Emilia-Romagna, Ligurie a Toskánsko a lokomotivy budou také vozit nákladní soupravy v okolí Verony.

Nové lokomotivy disponují ETCS, což je zkratka pro evropský vlakový zabezpečovací systém. Postupně nahradí na dvě desítky různých národních systémů. "To umožní vést vlaky po celé Evropě bez výměny lokomotiv na hranicích. ETCS se začal zkoušet v roce 2000 na vybraných úsecích v Německu, Rakousku a Švýcarsku, k nimž se postupně přidaly i další země," řekl Zuntych.

Společnost CZ LOKO ještě na přelomu tisíciletí hlavně opravovala a modernizovala starší lokomotivy. Dnes už 80 procent produkce zajišťuje výroba nových řad, které firma sama vyvinula. Export tvoří přes 60 procent tržeb a míří do 18 zemí.

Do portfolia firmy CZ Loko patří posunovací lokomotivy, elektrické traťové lokomotivy a speciální drážní vozidla. Vlastní závod v České Třebové, provozovny v Jihlavě, Letohradu, Přerově, Lovosicích, Žamberku či Ostravě.

Ostatní | 06. 11. 2019
Zdroj: ČTK