CTP vlastní pět z Top 10 stávajících průmyslových budov s certifikátem BREEAM

Logistika | 12. 02. 2018

Společnost CTP pokračuje ve svém úsilí podpořit trvale udržitelný rozvoj a nadále buduje špičkové prostory, které získávají významná ocenění. V současné době vlastní a spravuje pět z Top 10 již existujících průmyslových budov, které byly oceněny certifikátem BREEAM. Čtyři z nich dosáhly klasifikačního stupně „Very good“.

Certifikace BREEAM, která hodnotí budovy z pohledu dopadu na okolí, spotřeby vody a energie, použité materiály, kvalitu vnitřního prostředí a uživatelské kvality nutné pro efektivní práci, patří mezi nejvýznamnější hodnocení na našem trhu. Vysoce kvalitní budovy, které vlastní a spravuje společnost CTP, již dlouhodobě patří mezi nejlépe hodnocené. Do naprosté špičky Top 10 se dostalo celkem pět průmyslových nemovitostí – z CTParku Bor, tři z CTParku Plzeň a jedna z CTParku Mladá Boleslav.

„Moc si vážíme tohoto ocenění, které potvrzuje kvalitu našich budov. S certifikací BREEAM počítáme ve všech našich dalších nových halách, které jsou nyní ve výstavbě. Jako lídr na trhu, kterého zajímá životní prostředí, potvrzujeme, že nám na trvalé udržitelnosti záleží. To dokazuje, že jsme dobrým sousedem pro naše okolí,“ potvrzuje Stefan de Goeij, šéf oddělení Property Management CTP.

Kvalifikační stupeň „Very good“ certifikátu BREEAM již existujících budov, který potvrzuje vysokou kvalitu a splnění pozorovaných aspektů v rámci celého hodnocení, získala budova v CTParku Bor, v CTParku Přeštice a další dvě z CTParku Plzeň. Hala v CTParku Bor se zařadila do pěti nejvýše hodnocených průmyslových budov v Evropě. Kromě průmyslových nemovitostí se v tomto směru CTP daří i v dalších oblastech podnikání. V minulých letech získala The Tower ve Spielberk Office Centre v Brně certifikaci BREEAM „Outstanding“, svého času, jako jediná kancelářská budova mimo území UK v Evropě.

CTP tak nadále pokračuje ve strategii snižování dopadů na své okolí. V současné době snižuje v CTParcích spotřebu energie tím, že využívá LED osvětlení ve všech vnitřních a venkovních prostorech. Také využívá inovace v systémech správy budov, jako je inteligentní měření spotřeby a internetu věcí (IoT), které pomáhají snižovat spotřebu a být efektivnější.