Corso v pražském Karlíně změnilo majitele

Nemovitosti | 27. 12. 2017

Společnost Invesco Real Estate, globální správce fondů, koupila jménem jednoho ze svých německých klientů se samostatným portfoliem kancelářskou budovu Corso IIa v srdci pražské čtvrti Karlín. Prodávající ani cena nebudou zveřejněny. Kupujícího při transakci zastupovaly firmy Cushman & Wakefield a Wilsons CEE a prodávajícího Knight Frank a PRK Legal.

„Tato transakce je dalším důkazem toho, že Karlín má už své pevné místo nejen u nájemců ale i u klíčových investorů. V Praze 8 se tento rok zobchodovaly kanceláře za více než 300 milionů eur, což tvoří třetinu všech investic do kanceláří v tomto roce. Je tedy bezkonkurenčně nejoblíbenější lokalitou v rámci hlavního města,“ říká Alexander Rafajlovič, partner v investičním týmu Cushman & Wakefield.

Objekt Corso IIa byl dokončen koncem roku 2008 a nabízí zhruba 13 000 m2 kancelářských prostor nejvyšší kategorie. Sídlí v něm např. reprezentační prodejna společnosti Vitra Design a zahraniční nájemci kanceláří.

„Akvizice zapadá do naší strategie nakupovat špičkové nemovitosti v centrálních lokalitách, kde můžeme s pomocí našich lokálních správců zachovávat nebo ještě zvyšovat jejich hodnotu,“ řekl Tomáš Pícha, ředitel společnosti Invesco Real Estate pro transakce ve střední a východní Evropě.