CeMAT 2016 se prezentuje s klíčovým tématem Logistics IT

IT | 07. 04. 2016

S přibývající digitalizací mnoha branží stoupají požadavky na systémy IT. Podle aktuální studie BVL „Logistika a IT jako motor inovací pro hospodářství Německa“ vede individualizace produktů a dynamizace výroby a obchodu k atomizovaným a stále kolísavějším tokům zboží.  Logistika proto musí reagovat stále dynamičtěji a flexibilněji a především prostřednictvím stále většího propojení a potřebuje systémy podporované IT.  K tomu ještě přistupuje koncepce Průmysl 4.0. Komplexní a dynamické logistické sítě bude možno do budoucna utvářet a řídit pomocí koncepcí a technologií Logistiky 4.0  výrazně efektivněji.

Tento vývoj směřující ke čtvrté průmyslové revoluci bude na veletrhu CeMAT 2016 hrát významnou úlohu. Proto jsme rozšířili grémia veletrhu CeMAT se zvláštním důrazem na Logistics IT,“ říká Dr. Andreas Gruchow, člen představenstva veletržní správy Deutsche Messe AG. Prof. Dr. Uwe Kubach, Vice President IoT Enablement, SAP SE, a Michael Baranowski, jednatel společnosti TEAM GmbH, kteří byli povoláni do prezídia CeMAT, jsou osvědčení odborníci. Prof. Kubach vede ve společnosti SAP vývoj technologií pro internet věcí. Ze své pozice odpovídá za inovace a vývoj v oblasti komunikace machine-to-machine a technologické platformy pro internet věcí: „S Logistikou 4.0 vstupují do logistických procesů nové klíčové technologie jako internet věcí, Cloud a Big Data. Tím vzniká velký potenciál pro optimalizaci stávajících podnikových procesů a zavedení nových podnikových modelů. Klíčová výstavní oblast Logistics IT je pro CeMATnejlepší příležitostí, jakpoukázat na tento potenciál.“

Michael Baranowski je jednatel ve společnosti TEAM GmbH z Paderbornu, středně velkého podniku se zaměřením na IT. Jeho firma, která už přes 30 let aktivně působí na trhu intralogistických systémů, je v Německu jedním z předních partnerů společnosti Oracle. „Trh systémů IT aktuálně prochází procesem velkých změn.  Ve spojení sLogistikou 4.0 nyní vznikají zcela nové koncepce a řešení, která změní zásadně procesy v intralogistice. Veletrh CeMAT nabídne v Hannoveru vynikající platformu, kde bude možno zažít trendy IT a vize pro logistiku,“ říká M. Baranowski.

Veletržní správa Deutsche Messe AG založila pracovní tým Logistics IT, do kterého patří také Wolfgang Albrecht, ředitel IT Solutions, SSI Schäfer: „Moderní systémy IT jsou už řadu let klíčovým prvkem mnoha inovací v intralogistice. Logistika 4.0 posouvá IT ještě více do středu pozornosti a současně je základem pro další dávku efektivity a flexibility v intralogistice. Z toho logicky vyplývá, proč veletrh CeMAT poskytuje ještě více místa IT. Na veletrhu CeMAT 2016 budou moci návštěvníci zažít live nejrůznější řešení IT pro logistické úkoly.“

Hlavní prostor pro Logistics IT bude v hale č. 27 v přímém sousedství s logistickými systémy. Stěžejní částí výstavní sekce bude uživatelské fórum „Logistics IT“.
 


Další podobné články