ČD-Telematice loni klesly čistý zisk o 3,3 procent na 51 milionů korun

Doprava | 11. 05. 2018

Firmě ČD - Telematika loni meziročně klesly tržby o 257 milionů korun na 1,47 miliardy korun. Za poklesem stojí podle podniku zejména absence větších projektů z Operačního programu Doprava. Dceřiné firmě Českých drah také klesl čistý zisk o 3,3 procenta na 51,4 milionu Kč.

Tržby podniku klesly zejména v oboru infrastruktury, kde firma kvůli nižšímu objemu zakázek utržila 927,6 milionu korun, tedy o 20,7 procenta meziročně méně. Pokles zaznamenala i nabídka telekomunikačních služeb, kde výnosy činily necelých 516 milionů korun, což je meziročně o 2,4 procenta méně.

ČD - Telematika loni investovala 95,2 milionů korun z vlastních zdrojů, peníze šly zejména do rozšíření infrastruktury.

ČD - telematika nabízí ICT služby státním i soukromým organizacím, zejména internetové, datové a telekomunikační služby. Firma působí také v dopravě, kde spolupracuje s Českými drahami na vybavení vlaků bezpečnostními technologiemi.

České dráhy v nedávné minulosti připustily možnost prodeje většinového podílu v podniku. V současnosti dráhy drží ve firmě zhruba 69 procent. Ministr dopravy Dan Ťok v dubnu řekl, že novým vlastníkem společnosti by se mohla stát některá ze státních organizací.

Zdroj: ČTK