Britský Maurice Ward vstoupil do průmyslové zóny u Plzně

Logistika | 13. 09. 2018

Britská logistická společnost Maurice Ward vstoupila do průmyslové zóny Panattoni Park Pilsen West u Nýřan na Plzeňsku. Pronajala si 13 000 metrů čtverečních, tedy polovinu velké haly. Druhou obsadil nedávno lucemburský výrobce automobilových interiérů International Automotive Components. Obě firmy zaměstnají zhruba stovku lidí. Zóna je plná a Panattoni Europe připravuje stavbu poslední budovy o velikosti 16 000 m2, řekl ČTK mluvčí stavitele průmyslových zón Panattoni Europe, který haly pronajímá. V Plzeňském kraji má ještě zónu Panattoni Park Stříbro, obě u dálnice D5.

„Park Pilsen West zažívá velký boom, během jediného roku do něj vstoupili už čtyři noví nájemci," uvedl mluvčí Petr Dušek. V průmyslové zóně sídlí zahraniční společnosti jako Trost, Faurecia, Sony, IAC či Alutech, které celkem zaměstnávají zhruba 1000 lidí.

„Chtěli jsme se vyhnout výstavbě a čekání na nové prostory. Panattoni Europe nám v rekordním čase nabídla takřka hotové řešení, takže budeme moci velice rychle zahájit provoz nového skladu," řekl logistický ředitel společnosti Maurice Ward Jiří Bárta. Firma už má v Plzeňském kraji provozy v CTParku Bor a v CTParku Plzeň.

Padesát let fungující skupina Maurice Ward poskytuje služby mezinárodní přepravy, logistiky, skladování a celní deklarace. Pobočky má v provozu nonstop sedm dní v týdnu. Skladuje a přepravuje automobilové i letecké díly, maloobchodní zboží, elektroniku i umělecké předměty.

Panattoni Development Company je jednou z z největších developerských společností na světě a má v Severní Americe a Evropě 26 poboček. Za 13 let činnosti ve střední Evropě dokončila přes šest milionů metrů čtverečních moderních průmyslových prostor v Polsku, ČR a Německu. Mezi klíčové klienty patří Amazon, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Leroy Merlin, Still, Schenker, Selgros a Tesco.

Zdroj: ČTK