Bohemia Cargo rozšiřuje kapacitu skladů, investuje 50 milionů korun

Logistika | 17. 08. 2017

Spediční firma Bohemia Cargo investuje do revitalizace areálu u Děčína 50 milionů korun. Nyní se dokončuje rekonstrukce skladovací haly, modernizují se zázemí a pobočky.

Předpokládaný termín dokončení nové skladovací haly je v září, kdy uplyne 20 let od založení společnosti. Objekt vzniká na místě bývalé opravárenské haly dopravní firmy Četrans. V rámci prací stavaři demolovali nevyhovující objekty, k zemi padl devětatřicet metrů vysoký železobetonový komín. Postavit se musela čistička odpadních vod a odborníci přeložili sítě. Celý areál má rozlohu 65 000 metrů čtverečních.

Po kompletní úpravě brownfieldu vznikne i sociální zázemí pro obsluhu skladu či nové kancelářské prostory. „Tím se jednak zvýší kapacita skladování o 7500 metrů čtverečních a na druhé straně se uspoří náklady. Investice je rozložena do několika měsíců až let," uvedl ředitel Jan Kučera. „Předpokládáme, že se bude skladovat papírenské zboží, hutní výrobky, sklo a hygienické potřeby," řekl obchodní ředitel Jiří Šindler.

Vedle revitalizace děčínského areálu firma modernizuje pobočky. „Kdo nenabídne zákazníkům temperované prostory s dostatečnou kapacitou, neprašnou podlahu, vybavenost regálovými systémy, potřebným počtem hydraulických ramp pro rychlé vstupy a výstupy, kvalitní systém řízeného skladu a zkušený a profesionální personál, nemůže na trhu uspět," uvedl Šindler. Na jaře firma zprovoznila ltlportal.cz zaměřený na zásilky menší než jeden kamion.

Podnik se 180 zaměstnanci loni založil novou dceřinou dopravní společnost Bohemia Wheels, která poskytuje dopravní služby a posiluje kapacitu mateřské firmy. Tržby společnosti za loňský rok vzrostly o 3,7 procenta na 780 milionů korun.

Zdroj: ČTK