Autobusové spoje v Orlických horách na zimu posílí

Doprava | 07. 12. 2017

Od neděle 10. prosince pojedou autobusy v Královéhradeckém kraji podle nového jízdního řádu. Změny se dotknou všech oblastí regionu. Na zimu posílí spoje v Orlických horách.

„Úpravy jízdního řádu vycházejí vstříc především dětem dojíždějícím do škol. Kvalitnější spojení budou moci využít i zaměstnanci některých podniků a během nadcházející zimní sezony také turisté v Orlických horách," uvedl náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

V Orlických horách na Rychnovsku pojedou častěji autobusy o víkendech mezi lyžařským střediskem Deštné a Šerlichem, stejně tak mezi Olešnicí v Orlických horách a Deštným. Tyto spoje budou v provozu do 2. dubna 2018 také během státních svátků s výjimkou Štědrého dne.

Trvalejší změny se dotknou na Rychnovsku například spojů mezi Opočnem a Dobruškou či Rychnovem nad Kněžnou a Kostelcem nad Orlicí, které posílí. Naopak cestující na Rychnovsku přijdou o sobotní ranní spoje do Dobřan v Orlických horách a do Sněžného.

Dva nové spoje kvůli zajištění dopravy na všechny směny do automobilky Škoda Auto přibudou na Jičínsku, a to mezi Jičínem a Sobotkou. Více víkendových spojů pojede z Nové Paky až do Hradce Králové, posílena bude i trasa Hradec Králové - Špindlerův Mlýn.

Na Trutnovsku přibude také nový školní spoj z Královédvorska ke střední škole v Mladých Bukách. „Za finanční spoluúčasti obcí Hostinné, Pilníkov a Chotěvice budou zavedeny nové večerní spoje v pracovní dny a v sobotu mezi Hostinným a Trutnovem," dodal Friček. Podrobný rozsah změn v jízdních řádech je k dispozici na webu kraje.

Dotovanou autobusovou dopravu v hradeckém kraji zajišťuje 12 dopravců. Kraj dá v příštím roce na dopravní obslužnost 354 milionů korun, což je o 57 milionů korun více než letos. Hlavním důvodem růstu je vládní nařízení zvyšující mzdy řidičům autobusů.

Zdroj: ČTK