Accolade staví v Německu dvě výrobní haly za 880 milionů korun

Nemovitosti | 12. 02. 2019

Česká investiční skupina Accolade staví v Německu dvě výrobní a logistické haly za 880 milionů korun. Areály v Bochumi a Alsdorfu mají celkovou rozlohu 30.000 metrů čtverečních. Investor očekává roční zhodnocení nájmů za 42 milionů korun. Firma o tom ČTK informovala v tiskové zprávě.

 
Hala v Alsdorfu bude dokončena letos, areál v Bochumi plánuje investor předat nájemcům v roce 2020. Podle dostupných informací se do Alsdorfu nastěhuje logistická firma Dachser, do Bochumi nejmenovaný výrobce komponentů pro vlakovou dopravu.

"O významu německého trhu nemá smysl diskutovat. Stejně jako v Polsku jsme se zaměřili na strategicky umístěné lokality a naším cílem je z nich udělat klíčová průmyslová centra pro celý evropský trh," uvedl výkonný ředitel skupiny Accolade Milan Kratina.

Skupina Accolade dosud postavila v Česku a Polsku 26 průmyslových projektů. Jejich haly si pronajímají například výrobce skladové techniky KION v Ostrově u Stříbra, dále GE Aviation nebo Tchibo, které má v Chebu zázemí pro svůj e-shop s oblečením a doplňky. V Polsku je mezi klienty například firma Eurocash, která se specializuje na rychloobrátkové zboží.
Zdroj: ČTK