V Děčíně se otevře část nového silničního průtahu

Doprava | 25. 05. 2018

V Děčíně se o víkendu otevře část nového páteřního průtahu městem, zmizí některé objížďky. Celá stavba tzv. Vilsnické spojky, která odvede tranzitní dopravu z přetížené Ústecké ulice, má být hotová v červenci. ČTK o tom informovala společnost Silnice Group, která stavbu provádí. Na stavbu přeložky čekal Děčín řadu let, práce na ní začaly v září 2016.

Auta vjedou na novou, téměř dvoukilometrovou silnici podél železniční trati v sobotu 26. května. Zprovozněn bude kruhový objezd, a to jak směrem do města, tak směrem na Ústí nad Labem. Opět začne fungovat světelná křižovatka u Pětimostí. „Jsem moc rád, že navzdory komplikované přeložce inženýrských sítí se nám podařilo část stavby dokončit ještě před létem. Věřím, že otevření části přeložky už na konci května obyvatelé Děčína ocení a že pro ně bude úlevou," uvedl vedoucí výroby ze společnosti Silnice Group Ladislav Majer.

Doprava se bude pomalu vracet do původního stavu v ulicích Tržní, Jungmannova a Teplická. „Kompletně zprovozněn bude také kruhový objezd u Mototechny," uvedla primátorka Marie Blažková. „Dopravní změny jsou snad poslední, které nás v souvislosti se stavbou Vilsnické spojky čekají, a pohyb po městě začne být přívětivější," řekla.

Stavbaři budou v následujících týdnech dokončovat mimoúrovňovou křižovatku Rozbělesy, estakádu a osmiramennou okružní křižovatku. Investorem stavby je Ředitelství silnic a dálnic a náklady jsou 479 milionů korun bez DPH.

Spojka je posledním z úseků komplexní přestavby průtahu silnic I/13 a I/62 městem. Odvede tranzitní dopravu z obytné zástavby a zlepší dopravní napojení průmyslové zóny. Silnice I/62 je nejvytíženější spojnicí měst Ústí nad Labem a Děčín, podle statistik po ní každý den projede více než 9000 vozidel.

Zdroj: ČTK