V Příbrami skončila oprava nádražní budovy za 8,9 milionu korun

Doprava | 25. 05. 2018

V Příbrami skončila rekonstrukce nádražní budovy za 8,9 milionu korun. Cestujícím slouží nová čekárna a venkovní a vnitřní vybavení. Opraveny byly také veřejné toalety, informoval ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Tesař.

Práce začaly loni v září, zahrnovaly opravu fasády, výměnu klempířských a zámečnických konstrukcí, zabezpečovacích prvků a elektroinstalace. V budově byl také osazen nový informační systém. „Úpravou prošly vstupy do objektu a zpevněné plochy, nově se instalovala ochrana budovy proti holubům," uvedl náměstek generálního ředitele SŽDC pro správu majetku Tomáš Drmola.

Správa železniční dopravní cesty opravuje nádraží v celém kraji, loni například v Dobříši, Rakovníku či Kostomlatech nad Labem. Na počátku letošního roku skončila oprava nádražní budovy ve Zdicích, v úterý byla předána zrekonstruovaná budova v Kutné Hoře.

SŽDC letos plánuje vynaložit na opravy nádražních budov ve středních Čechách a jejich přípravu téměř 118 milionů korun. Opravovat se mají nádraží v Kolíně, Hořovicích či Nelahozevsi. „Vedle samotných opravných prací pokračuje letos také příprava rozsáhlejších projektů, které se začnou realizovat v příštím roce. Mezi ně patří například oprava nádražní budovy v Berouně," dodal Drmola.

Zdroj: ČTK