Agentura Wincott People koupila konkurenty Xawax a McROY

Ostatní | 13. 01. 2017

Ostravská pracovní agentura Wincott People koupila konkurenční společnosti Xawax a McROY. Stala se tak dvojkou na trhu pracovních a personálních agentur v Česku a na Slovensku.

„Wincott People vstoupila kapitálově i organizačně do pracovní agentury Xawax a pracovní a personální agentury McROY. Jde o přátelské spojení tří firem se společným zaměřením na lidské zdroje a přidělování pracovníků předním výrobním firmám hlavně v automobilovém, strojírenském a elektrotechnickém průmyslu, logistice, potravinářství a v maloobchodu," uvedl generální ředitel skupiny Wincott People Jan Hendrych.

Společným cílem je podle něj stát se ve velmi blízké budoucnosti jedničkou mezi pracovními agenturami. „Již nyní dáváme dohromady v Čechách, na Moravě a Slovensku práci téměř 10 tisíc lidem," dodal. Zakladatelé všech tří firem budou nadále působit v řídicích pozicích.

Wincott People s loňským odhadovaným konsolidovaným ročním obratem 2,8 miliardy korun působí především v ČR a na Slovensku. Poskytuje služby více než 500 podniků a zaměstnává téměř 10 tisíc lidí.

Zdroj: ČTK