Škoda Auto má v Číně nové inovační centrum

Ostatní | 17. 04. 2019

Škoda Auto má v Pekingu nové inovační centrum. Zaměří se na mobilitu budoucnosti, digitalizaci, vývoj a uskutečnění nových obchodních modelů. Další podobná centra společnosti fungují v Praze a izraelském Tel Avivu. Automobilka o tom informovala v tiskové zprávě.

 
Centrum zvané Škoda Auto DigiLab China vyvíjí mimo jiné projekt služby doručování zboží do zavazadlového prostoru vozu zákazníka. Tamější tým jedná s potenciálními partnerskými doručovacími společnostmi o zahájení testovacích a pilotních projektů.

"Jak v Praze, tak i v Tel Avivu se oba naše DigiLaby už ve startupové komunitě pevně etablovaly. Čína je v celosvětovém měřítku jedním z inovátorů digitalizace. Pro nás je proto logické, že budujeme další odnož - Škoda Auto DigiLab China - abychom i v Číně získali přístup k důležitým technologiím budoucnosti," uvedl předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier.

Podle prezidenta společnosti Škoda China Ralfa Hanschena bude centrum jakožto nejmladší člen rostoucí globální inovační sítě vyvíjet řešení mobility a služby pro Čínu, Evropu a pro zbytek světa.

Dalším projektem je například služba zvaná CareDriver, využít ji budou moci handicapovaní lidé, ale také nemocnice pro přepravu pacientů. Speciálně proškolení řidiči nabídnou s vozy Škoda Kodiaq nebo Superb službu převozu ode dveří ke dveřím. Například soukromé nemocnice tak nabídnou pacientům pohodlnější a méně stresující cestu do nemocnice.
Zdroj: ČTK