Logistika

FM Logistic jmenovala nového generálního ředitele pro Brazílii

Francúzsky dodávateľ logistických a dopravných služieb, FM Logistic, menoval Ronalda Fernandes da Silva novým generálnym riaditeľom svoje pobočky v Brazílii.

Logistika | 15. 01. 2019 včera

Emirates SkyCargo dosáhla v roce 2018 na další významné milníky

V roce 2018 přepravila Emirates SkyCargo více než 73 tisíc tun farmaceutického nákladu. I díky moderním zařízením, jež dodržují principy správné distribuční praxe EU (EU Good Distribution Practices), mohla Emirates SkyCargo rychle a bezpečně přepravovat vakcíny a další důležitá léčiva do míst, kde byly nejvíce potřebné. V srpnu 2018 Emirates SkyCargo přepravila exkluzivním nákladním letem z Itálie do Brazílie ekvivalent 1,8 milionu dávek vakcín v 36 speciálních přepravních kontejnerech. Tato zásilka se tak stala jedním z nejobjemnějších a nejnáročnějších charterových letů, které kdy Emirates SkyCargo vypravila. V současné době Emirates SkyCargo má v síti svých destinací 20 specializovaných zařízení pro manipulaci s farmaceutickým zbožím.

Logistika | 11. 01. 2019

ÚOHS uložil pokutu 17 milionů za kartel u zakázek pro Spolchemii

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil firmám Rail Cargo Logistics (RCL) - Czech Republic a Spedica pokuty v celkové výši 16,980.000 za kartelovou dohodu ve výběrových řízeních Spolku pro chemickou a hutní výrobu (Spolchemie). Zakázky se týkaly zajištění vnitrostátní i mezinárodní přepravy nákladu na železnici. Úřad to dnes uvedl v tiskové zprávě.

Logistika | 09. 01. 2019

DHL Freight v ČR zdraží o 3,7 procenta

Silniční nákladní přepravce DHL Freight zvýší od roku 2019 v Česku ceny v průměru o 3,7 procenta. Zdražení reflektuje investice do zkvalitňování služeb a servisu.

Logistika | 18. 12. 2018

Internetový obchod Mall.cz je připraven na vánoční šílenství nejlépe v historii

Dnes už jsou lidé zvyklí, že pokud jsou ochotni si připlatit za expresní doručení, mohou mít své zboží ještě týž den ve svých rukách, a to ani nemusí opustit teplo domova či kanceláře. V jednom z nejmodernějších evropských logistických centrech, které navrhla a postavila internetová nákupní galerie Mall.cz, se vaše zboží dostane k dopravci během pouhých 15 minut.

Logistika | 18. 12. 2018

GEFCO vyvíjí sledovací řešení pro kolébky na přepravu motocyklů

Uzavření partnerství se společností Actility a Wakeo umožní společnosti GEFCO poskytnout inovativní, na míru šitá řešení na zefektivnění procesů managementu přepravních rámů („kolébek“) v Evropě, čímž posílí svou pozici lídra v oblasti automobilové logistiky.

Logistika | 14. 12. 2018

Železniční firma AWT koupila slovinského dopravce Primol-Rail

Železniční společnost Advanced World Transport koupila 80 procent akcií slovinského dopravce Primol-Rail. AWT cenu transakce nesdělila. Skupina PKP Cargo, do níž AWT patří, tím rozšířila aktivity na trase od Baltského moře po Jadran, dodala firma.

Logistika | 10. 12. 2018

DKV zjednodušuje platby mýta v pobaltských krajinách

DKV Euro Service, popredný poskytovateľ služieb pre dopravcov, zjednodušuje platby mýta v pobaltských krajinách. Po novom umožňuje online objednávky elektronických známok pre Estónsko, Lotyšsko a Litvu prostredníctvom internetového portálu A-Toll. K dispozícií je taktiež aplikácia pre smartfóny. Úhrada poplatkov prebieha bezhotovostne v režime PostPay.

Logistika | 03. 12. 2018

Přepravy fosforu z Kazachstánu spolu s partnery nově zajišťuje DB Schenker

Společnosti DB Schenker, DB Cargo Rail Services Czech Republic a ČD Cargo zahájily spolupráci při přepravě fosforu po železnici z Almaty, největšího města Kazachstánu, do německého Wittenbergu.

Logistika | 30. 11. 2018

DACHSER má nového generálního ředitele pro Českou republiku

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic opouští generální ředitel a předseda představenstva Petr Kozel. Po 12 letech aktivního působení ve společnosti a 26 letech v logistice odchází do penze. Od ledna 2019 převezme jeho roli Jan Pihar, který doposud úspěšně řídí největší pobočku společnosti v České republice – DACHSER Kladno.

Logistika | 29. 11. 2018

Prologis Park Wrocław V se opět rozrůstá

Prologis oznámil, že zahájil výstavbu nové budovy o rozloze 16 700 metrů čtverečních ve svém plně pronajatém parku Prologis Park Wrocław V. 6 000 metrů čtverečních její plochy již bylo v rámci první podepsané nájemní smlouvy předpronajato logistickému operátorovi v oblasti letectví.

Logistika | 28. 11. 2018

DB Schenker v USA testuje náborovou platformu NearMe. Díky možnosti práce na libovolný úvazek naplní chybějící kapacity

Jako první poskytovatel logistických služeb na světě testuje DB Schenker inovativní náborovou platformu NearMe. Online portál upozorňuje na nabídku flexibilních pracovních příležitostí. Přepravce si od doplňku k tradičním náborovým metodám slibuje hlavně zaplnění neobsazených pracovních míst.

Logistika | 26. 11. 2018

V areálu Industrial Park Tachov zahajuje výrobu nový nájemce – Amalthea Electronics CZ

Průmyslový areál Industrial Park Tachov s celkovou plochou téměř 200 000 m2, za jehož rozvojem a revitalizací stojí manažerská a investiční skupina M.L. Moran, láká nové nájemce. Jedním z nich je i výrobce elektrických a telekomunikačních zařízení Amalthea Electronics CZ (součást švýcarského holdingu Amalthea), který podepsal šestiletou nájemní smlouvu s tříletou prolongací a v IP Tachov si pronajal 3 500 m2. Ve výrobě sofistikovaných parkovacích systémů, které lze napojit na systém inteligentního řízení města (Smart City), zde nalezne práci na 50 zaměstnanců. IP Tachov tak letos uzavírá již čtvrtý kontrakt znamenající celkem 23 500 m2. Navíc se v areálu připravuje výstavba dalších čtyř energeticky úsporných budov.

Logistika | 22. 11. 2018

Kartou DKV zaplatí řidiči již u více než 50 000 čerpacích stanic

DKV Euro Service, celoevropský poskytovatel služeb pro dopravce, systematicky rozšiřuje svou síť čerpacích stanic v Evropě, kde přijímají jeho karty. „Zatímco před deseti lety mohli naši zákazníci používat kartu DKV u zhruba 31 000 čerpacích stanic, letos se počet pump, u nichž lze tento komfortní a praktický způsob bezhotovostní úhrady za zboží a služby využít, zvýšil na více než 50 000 čerpacích stanic ve 42 evropských zemích,“ konstatuje Ondřej Pavlík, regionální ředitel DKV Euro Service pro východní Evropu.

Logistika | 22. 11. 2018

DB Schenker a Einride poprvé v ostrém provozu představují autonomní elektrický nákladní vůz T-pod

DB Schenker spolu se společností Einride poprvé uvádí do komerčního provozu plně elektrický autonomní nákladní vůz T-pod. Stalo se tak na terminálu DB Schenker ve švédském Jönköpingu, kde bude T-pod nepřetržitě jezdit mezi sklady, čímž se technologie připraví na postupný přechod do silničního provozu.

Logistika | 20. 11. 2018

DACHSER má nového managera controllingu

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic jmenoval nového vedoucího oddělení controllingu. Stal se jím Ondřej Dvořák, který ve společnosti působí už od roku 2007. Na nové pozici bude zodpovědný za analýzy a statistické vyhodnocování provozních dat společnosti a vývoj nových controllingových nástrojů s cílem dalšího zvýšení efektivity logistických i administrativních úkonů společnosti.

Logistika | 14. 11. 2018

GEFCO je mezi top pěti firmami světa v žebříčku „Happy Trainees“

Skupina GEFCO, globální poskytovatel služeb pro průmyslový dodavatelský řetězec a evropský lídr v oblasti logistiky hotových vozidel, získala ocenění Happy Trainees 2019 v kategoriích Svět i Evropa. GEFCO se tak poprvé zařazuje mezi pět nejlepších světových společností, kde jsou stážisté, učni i mezinárodní firemní dobrovolníci spokojeni. Přední pozice v žebříčku letos obsadilo také GEFCO Francie, ocenění Happy Trainee získalo v roce 2018 také GEFCO v České republice.

Logistika | 13. 11. 2018

DHL bude řídit pozemní operace společnosti easyJet na třech britských letištích

Společnost DHL Supply Chain bude nově zodpovědná za řízení pozemních operací společnosti easyJet na letištích v Manchesteru a Bristolu. K rozšíření spolupráce se společností easyJet dochází přesně rok po převzetí pozemních operací společností DHL na londýnském letišti Gatwick.

Logistika | 12. 11. 2018

Poptávka po leteckých přepravách nadále roste

DB Schenker zaznamenal meziroční nárůst v objemu letecky přepravovaného zboží až o pětinu. Nejvyšší zájem je o linky z Asie. S vyvrcholením letošní předvánoční sezóny se očekává zvýšení doposud stabilní cenové hladiny.

Logistika | 12. 11. 2018

První budova v Prologis Park Brno je pro zákazníky atraktivní

Prologis oznámil podpis tří nájemních smluv na více než polovinu plochy první nedávno dokončené spekulativní budovy v novém Prologis Park Brno.

Logistika | 07. 11. 2018

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 92