Logistika | 27. 07. 2012

Mezinárodní logistický provider DACHSER koupil po dvou a půl letech úspěšné spolupráce padesátiprocentní podíl ve svém italském partnerovi – společnosti Papp Italia.

Papp Italia, dceřiná společnost mnichovské Balthasar Papp Internationale Lebensmittellogistik KG, byla založena v roce 1997 a má své sídlo v Pradelle di Nogarole Rocca v severní Itálii. Její logistický areál nedaleko Verony disponuje chlazeným skladem s různými teplotními zónami a 41 branami o rozloze 17 000 m², z čehož 5 000 m² slouží jako cross dock. Firma Papp Italia je uznávaným italským poskytovatelem služeb v oblasti potravinové logistiky, který ročně odbaví zásilky o celkové váze 165 000 tun a dosahuje ročního obratu 19,5 milionu euro.

Takovýto objem je nezbytný pro efektivní přepravní operace a poskytuje dobrý základ, na němž lze stavět,“ vysvětluje Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic a.s. Vstup na italský trh chápe jako další odrazový můstek rozvoje celoevropské sítě logistiky potravin, ve které DACHSER spoléhá na kombinaci zavedených partnerů a svých vlastních poboček. „Papp Italia se ukázala být efektivním a spolehlivým partnerem naladěným na stejnou vlnovou délku, a proto nastal čas vytvořit na tomto významném trhu  spojení, které bude sahat dál než je partnerská spolupráce,“ doplňuje Jan Polter.

DACHSER bude i nadále spoléhat na zavedenou strukturu společnosti a stávající vedení. „Naši zákazníci již nyní profitují z vysoce kompetentního providera výborně napojeného do naší sítě, který jim zaručuje bezkonkurenční přepravní časy,“ potvrzuje Jan Polter, a dodává, „od této chvíle mohou zákazníci, kteří plánují komplexní řešení v oblasti kontraktní logistiky v Itálii, získat i požadovanou vysokou kvalitu DACHSERU, na kterou jsou zvyklí. Poskytovaný servis a moderní sklad jsou zárukou dodržení jak zákaznických, tak našich vlastních standardů,“ uzavírá Jan Polter.